Kovo mėnesis – Sąmoningumo didinimo mėnuo BE PATYČIŲ.

Lopšelis-darželis „Obelėlė“, prisijungdamas prie Vaikų linijos rengiamos visuotinės iniciatyvos, visą kovo mėn. organizavo veiklas draugystės, jausmų, patyčių ir kt. temomis. Iniciatyvos ugdymo įstaigoje koordinatorės psichologė ir socialinė pedagogė.

Kiekviena kovo savaitė buvo skirta tam tikrai temai. Vaikai kalbėjo apie jausmus, emocijas, mokėsi jas įvardinti, kalbėjo, ką daryti, kai jaučia stiprius jausmus, kaip valdyti pyktį.

Vaikai piešė savo geriausią draugą, piešinius apie draugystę, spalvotą laimingą dieną, dalijosi mintimis apie savo geriausią draugą, pasakojo, kas yra draugystė.

Psichologė ir socialinė pedagogė su priešmokyklinio amžiaus vaikais vykdė edukacinę veiklą apie patyčias „Skaitykime, kalbėkime draugaukime“.

Iš vaikų piešinių buvo sukurta nuostabi DRAUGYSTĖS KNYGA, kuri lankys grupės vaikus ir dalinsis gerumu.

Priešmokyklinukų  mintys apie patyčias… Kai visi juokiasi, negražiai elgiasi. Tyčiojasi, kai kas nors nesigauna ar nepatinka. Atstumia ir nenori draugauti. Juokiasi, kad nemoki kažko daryti. Toks dalykas, kurio negalima daryti.

Mintys apie draugystę ir geriausią draugą… Draugystė, tai, kai vienas vaikas žaidžia ir atsiranda draugų. Smalsučiai (6 m) Draugystė, tai, kai draugas kitam draugui padeda. (7 m) Draugystė tai… nežinau… Kai mane myli. (3 m) Draugystė tai Mantas. (3 m) Draugystė – mylėti ir apsikabinti, žaisti dviese, pasidalinti. Dar dviese statyti. (5 m)

Draugaujant reikia dalintis žaisliukais. (5 m) Reikia su visais draugauti, duoti ranką, eiti į žaidimų aikštelę ir žaisti. (5 m)

Draugystė – tai kai vaikai draugauja. Mano geriausia draugė yra Kamilė. Su ja linksma, ji protinga. Kartu mėgstame spalvinti ir žaisti. (7 m) Draugystė reiškia, kai tau nepavyksta, o kitas ateina ir padeda. Kai draugai myli ir apkabina. (7m)

Mano geriausia draugė yra Yda. Ji visada sugalvoja, ką veikti. Kartą iš namų atsinešė kamštelių ir vėrėm karolius. (6m)

Mano geriausia draugė yra Emilija. Ji yra draugiška ir laiminga. Kartu piešiam tokius pačius piešinius, lauke žaidžiam gaudynes, slėpynes. Aš jai dovanoju gėlyčių. (6m.)

Aš laimingas, kai…draugauju su broliu. Kartu mes žaidžiam daktarą, policiją, šeimą, statom iš lego, gražiai piešiam, daro užduotis, kurias paruošia mama ir tėtis, važiuojam pas senelius į Klaipėdą. (6m) Kai būna vasara. (3 m) Kai pasitariu su mama. (3 m).