L/d „Obelėlė“ pradedama įgyvendinti socialinio ir emocinio intelekto ugdymo programa „Kimochis“. Programa įgyvendinama trijose skirtingo amžiaus grupėse nuo šių metų vasario mėn.

Kas yra Kimočiai?

Kimočiai (japonų kalboje reiškia jausmą) – nuotaikingi personažai su minkštomis jausmų pagalvėlėmis, kurie išmokys vaikus suprasti bei valdyti savo emocijas. Kartais mes galime turėti skirtingas nuotaikas, nuomones, idėjas, pomėgius, nemėgstamus dalykus, viltis ir svajones. Kadangi visi esame skirtingi, turime išmokti, kaip kartu dirbti, žaisti ir bendrauti tiek individualiai, tiek grupėje geranoriškai ir su meile.

Kas yra emocinis intelektas? Tai galimybė suprasti save ir kitus. „Kimochis“ socialinio ir emocinio intelekto ugdymo programa, kuri ugdo penkias socialines ir emocines kompetencijas: savęs pažinimą, savęs valdymą, socialinį pažinimą, santykių kūrimo įgūdžius, atsakingų sprendimų priėmimą ir remiasi charakterį ugdančiomis savybėmis: pagarbumu, atsakingumu, atsparumu, atjauta ir geranoriškumu.

Kam skirti Kimočiai?

Kimočiai skirti supažindinti vaikus su jausmais: laimingas, piktas, liūdnas, drąsus ir pan. Šie žaislai ir yra skirti stiprinti ir ugdyti vaikų savigarbą, pasitikėjimą savimi ir emocinį intelektą, kalbėtis apie jausmus. Vaikai mokosi pažinti, pavadinti ir valdyti jausmus, konstruktyviai bendrauti. Dalydamiesi jausmais, vaikai ugdosi pasitikėjimą, geranoriškumą, savimonę, dėkingumą, savikontrolę, gebėjimą nusiraminti.

Tai žaislai, kurie moko vaikus tinkamai parinkti balso toną, apie kūno kalbą, apie tinkamai parinktus žodžius.

Kimočiai – žaislai, išreiškiantys jausmus, pavyzdžiui, Debesėlis, Vikšrelis, Lipšniakojė, Katė ir Balandė Meilė. Kiekvienas kimočis (personažas) „slepia kokį nors jausmą“. „Jausmai“ – tai mažos pagalvėlės. Vienoje jų pusėje yra užrašytas jausmo pavadinimas („laimingas“, „liūdnas“, „paikas“, „drąsus“ ir t. t.), kitoje – nupiešta atitinkama veido išraiška.

Kiekvieno Kimočių rato metu aptariamas naujas jausmas, atkuriamos realios gyvenimo situacijos bei suteikiama galimybė mokytis, kaip elgtis, ką sakyti sudėtingose situacijose. Žaidimai (vaidimai su kimočiais) leidžia vaikams pajausti, ką galvoja, jaučia ir kaip elgiasi kiti.