KAS YRA TOLERANCIJA?

TOLERANCIJA – tai pakantumas, mandagumas, pagarba kitiems, pagalba, supratimas, kad kitas žmogus gali skirtis nuo mūsų ir pripažinimas, kad jis turi teisę būti kitoks nei mes.

KAM REIKALINGA TOLERANCIJA?

Pasaulyje gyvena daugybė skirtingų žmonių grupių – jie skiriasi išorine išvaizda: odos, akių, plaukų spalva ir pan., skiriamės ir savo mąstymu, būdu, gebėjimais ar pomėgiais. Mes galime nemėgti kai kurių iš jų ir, žinoma, kai kurie gali nemėgti mūsų, tačiau visi laikysimės taisyklės, kad skirtumai – ne pagrindas nesantaikai, užgauliojimams ar įžeidinėjimams. Tik taip galėsime jaustis saugiai. Toleruoti reiškia suvokti, kad kitokių ypatybių turintis žmogus nėra blogesnis ar menkesnis.

Privalome apie tai pradėti kalbėtis ir mokytis tolerancijos nuo mažų dienų. Svarbu skatinti vaikus domėtis šia sąvoka, sudaryti sąlygas apie tai kalbėtis, išsakyti savo nuomonę.

TOLERANCIJOS DIENOS IDĖJA.

Lapkričio 11-14d. – savaitė skirta Tolerancijai darželyje. Grupių auklėtojos kartu su vaikais aiškinosi, kas yra tolerancija, išklausė vaikų nuomonę ir mintis apie šio žodžio prasmę. Kartu su vaikais aptarė, kas yra pagarba, supratimas, pagalba, draugystė. Vaikai žiūrėjo filmukus apie draugystę ir draugus, piešė geriausią draugą, gamino „draugiškų rankų“ darbelius, žaidė žaidimą „suprask mane“.

Įgyvendinant tolerancijos dienos simbolį švyturį, vaikai gamino, piešė, lankstė laivus. Švyturys kaip simbolis reiškia pagalbą, nes rodo kelią laivams, ieškantiems kranto, padeda neužplaukti ant seklumos, tai saugus kelias laivams. Pagaminti vaikų laivai papuošė TOLERANCIJOS ŠVYTURĮ.

VAIKŲ MINTYS APIE TOLERANCIJĄ.

                      Tolerancija – tai…

„… padėti žmogui, kai nevaikšto“. „… kai priimi visus skirtingo veido ir ūgio“. „… tai pagalba kitokiam žmogui“. „… kai žmogus padeda akliems“. „… kai priimi žaisti, kai vaikui liūdna“. „… drąsa“. „… meilė“.

                      „Reikia visus priimti į žaidimą“. „Jei susąla žmogus, reikia priimti į namus ir sušildyti“. „Negalima juoktis iš to, kuris mažesnis ar storesnis“. „Jei skauda širdį, reikia paglostyti“. „Koks žmogus yra, su tokiu ir reikia draugauti“. „Žmogus turi priimti žmogų, net jei jam koja lūžusi“.

 

Atsakingi asmenys: socialinė pedagogė Edita Jasiulė, auklėtoja Gražina Sudžienė.